Gdzie na narty? Kilka propozycji

Wprawdzie sezon zimowy powoli się kończy, ale myślę, że jeszcze w ciągu tych kilku tygodni warto wybrać się na narty, w końcu później na zimę trzeba będzie czekać cały rok. Jako, że jestem fanem podroży i aktywnego trybu życia temat nart nie jest mi obcy. Staram się przynajmniej dwa razy wciągu zimy wyjechać na narty. Gdzie najlepiej? Warto zdecydować się na jakieś miejsce w Polsce, stoków i ośrodków narciarskich pojawia się coraz więcej. Zdecydowanie, jeżeli chodzi o Polskę, najczęściej wybieranym miejscem na wypady zimowe jest Zakopane. Jest ono niekwestionowanym liderem, zresztą nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski.

Ludzie chętnie wybierają Zakopane, ponieważ są piękne widoki, a wybór ośrodków narciarskich jest spory. Oprócz Zakopanego jest spory wybór innych mniejszych miejscowości, które oferują warunki na podobnym poziomie np. Białka Tatrzańska, która bardzo szybko się rozwija. Innym takim miejscem, które warto odwiedzić jest Jaworzyna Krynicka, która ma bardzo zróżnicowany teren.

Godne polecenia są również: Szklarska Poręba, Czarna Góra oraz Szczyrk. Natomiast, jeżeli chodzi o zagranicę to warto wybrać włoskie Dolomity, a zwłaszcza Dolinę Słońca, Tyrol lub Białe Słońce. Można również wybrać lodowiec np. Maso Corto, tam można na narty jeździć nawet w lecie. Niestety jest to dość kosztowna sprawa.

Jak widać wybór miejsc dla fanów białego szaleństwa jest spory. Zimowe wyjazdy polecam nie tylko osobom, które uprawiają sporty zimowe. Warto pojechać na zimowy urlop, dla pięknych zimowych widoków i krajobrazów.

Dodaj komentarz