Aktywne wakacje, czy leniuchowanie?

W dzisiejszym poście chciałbym Was namówić do aktywnego spędzania urlopu. Wielu z Was pewnie urlop kojarzy się z wylegiwaniem się na plaży na słońcu, z przerwami, żeby coś zjeść i oczywiście ze spaniem do godziny dziesiątej. Oczywiście można tak spędzać urlop i nikt Wam tego nie zabroni. Poza tym wiadomo, że osoby, które intensywnie pracują przez cały rok tego właśnie potrzebują, ale są również inne możliwości odpoczywania. Nie mówię, że cały urlop macie spędzać aktywnie, ale może, chociaż uda mi się was przekonać, żeby kilka dni spędzić trochę inaczej, niż resztę wakacji. Jakie są moje propozycje?

Pierwsza to wycieczki po górach, jak dla mnie to fantastyczna sprawa. Lubię czuć zmęczenie będąc na szczycie jakiejś góry. Widoki rekompensują wszystko, poza tym człowiek ma satysfakcje, że samodzielnie wyszedł na jakiś szczyt. Drugą opcją aktywnego spędzenia czasu jest spływ kajakowy, dla tych, co lubią wodę jest to bardzo fajna rozrywka i przy okazji daje trochę adrenaliny.

Osobom, które szukają jeszcze mocniejszych wrażeń i nie mają lęku wysokości polecam wspinaczkę górską. Oczywiście trzeba najpierw nauczyć się wspinać i odpowiednio przygotować, ale podejrzewam, że jak raz spróbujecie to na tym się nie skończy. Dla tych zaś, co niekoniecznie lubią ekstremalne wrażenia polecam po prostu spacery po lesie, czy wycieczki rowerowe.

Rowery można wypożyczyć, więc nie trzeba zabierać swoich z domu. Aktywny urlop jest naprawdę dobrą opcją, człowiek wraca wypoczęty, opalony i zarazem z wieloma wrażeniami. Spróbujcie sobie, chociaż dwa dni urlopu zrobić aktywne.

Dodaj komentarz