Najpopularniejsze kierunki wycieczek Polaków

Jak co roku przed zbliżającym się latem ludzie rozmyślają na temat wycieczek wakacyjnych. Pod uwagę biorą rzecz jasna spędzenie tego czasu w kraju lub podróż za granicę.

Kierunki podróży są przeróżne: od dalekich zakątków świata np. RPA, czy Australia po nieco bliższe, ale bardzo wśród Polaków popularne jak Hiszpania, czy Egipt po nasze krajowe Mazury, morze, czy góry. Ja, jak co roku na wakacje wybiorę się pewnie do Zakopanego w lipcu i nad morze w sierpniu. Tego typu wakacje mamy z żoną od dłuższego czasu i jeszcze nam się nie znudziło z kilku powodów:

 1. Jest tanio – w porównaniu do wypadów zagranicznych (głównie w euro). Za zaoszczędzone pieniądze możemy wybrać się na wakacje krajowe dwa razy, zamiast jednej wycieczki zagranicznej.
 2. Jest równie pięknie – dziwię się jak mało osób docenia urok naszych pięknych gór oraz morza wybierając rok w rok wycieczki zagraniczne. Nie mówię wcale, że jest to opcja lepsza – po prostu ja każdego roku odkrywam te miejsca na nowo i nie mogę doczekać się kiedy następnym razem do nich zawitam.
 3. Czujesz się jak u siebie, – co, jak co, ale Polska to jednak mój kraj ojczysty i chociaż podróże są moją pasją i sposobem na życie, to jednak u siebie czuję się najpewniej i mogę najlepiej odpocząć

Wydaje mi się, że nasi rodacy powinni na nowo odkryć możliwości, jakie niesie za sobą spędzenie czasu z rodziną u nas – w tak pięknym i hojnie obdarzonym przez naturę kraju. Kolejny wpis już niebawem.

 1. a jakie miejsca nad polskim morzem wybierasz? gdzie warto jechac?

  Odpowiedz
 2. ja zawsze wybieram Bieszczady uwielbiam piesze wędrówki a one nadają sie do tego idealnie no i te widoki…

  Odpowiedz
 3. jak dla mnie to tylko mazury i żagle.Cudowna sprawa;)

  Odpowiedz
 4. a ja polecam moje okolice tzn kołobrzeg

  Odpowiedz

Dodaj komentarz